Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Porwany, odbijany...

03 marca 2001 | Kultura | JW BH
źródło: Nieznane

Kino "Dowód życia" Taylora Hackforda

Porwany, odbijany...

Rozmowa z Taylorem Hackfordem, reżyserem: Lubię współpracować z ludźmi o silnych osobowościach

Meg Ryan i Russell Crowe

(C) WARNER BROS

Uprowadzenia dla okupu stały się niemal codziennością. Proceder nasila się, jak wiadomo. Taylor Hackford, reżyser głośnego "Oficera i dżentelmena", "Adwokata diabła", przeczytał artykuł o nowym biznesie żywiącym się kidnapingiem, uznał temat za ważny i nakręcił "Dowód życia".

Na plan zaprosił gwiazdy: Russella Crowe, niedawnego tytułowego gladiatora superprodukcji Scotta; urodziwą Meg Ryan, która żąda kilkunastomilionowych gaży; zdolnego Davida Morse'a ("Zielona mila", "Tańcząc w ciemnościach"). Film powstawał z rozmachem, w kilku krajach na kilku kontynentach: w Ekwadorze, w Quito i okolicach, w Europie w Londynie oraz na polskim poligonie w Biedrusku k. Poznania, który udawał Czeczenię (w epizodach wystąpili Zbigniew Zamachowski i Rafał Olbrychski). A zdjęcia kręcił znany na świecie nasz operator Sławomir Idziak.

Amerykanin Peter Bowman (David Morse), budujący tamę w jednej z republik bananowych, zostaje uprowadzony w Andy przez grupę terrorystów-rebeliantów i handlarzy narkotykami. Porywacze żądają za jego uwolnienie 3 mln...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2254

Spis treści
Zamów abonament