Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Upadłość odsunięta

20 sierpnia 2001 | Ekonomia | LO
źródło: Nieznane

Przemysł spożywczy Kama Foods układa się z wierzycielami

Upadłość odsunięta

W grudniu tego roku lub w styczniu 2002 r. ma zostać zwołane zgromadzenie wierzycieli firmy Kama Foods w Brzegu, producenta margaryny i olejów jadalnych. Jeśli wierzyciele zaakceptują propozycje układowe spółki, banki będą mogły objąć w niej nawet powyżej 90 proc. kapitału. W przypadku braku porozumienia z wierzycielami może dojść do upadłości zakładu.

Według Daniela Dębeckiego, nadzorcy sądowego, Kama Foods jest jednym z największych w Polsce przedsiębiorstw, wobec których prowadzone jest obecnie postępowanie układowe, zarówno pod względem skali zadłużenia, jak i liczby wierzycieli. Łączne zobowiązania Kama Foods wynoszą 277 mln zł, a wierzycieli jest 680.

Większościowym inwestorem firmy (do stycznia 2000 r. Nadodrzańskie Zakłady Przemysłu Tłuszczowego) i Bolmaru Tłuszcze Roślinne SA w Bodaczowie jest amerykański White Eagle Industries (WEI), mający w nich odpowiednio 74 proc. i 51 proc. akcji.

Podobne scenariusze

W "Rzeczpospolitej" z 13 sierpnia tego roku w artykule "Poślizg na tłuszczu" opisaliśmy upadek fabryki Bolmar-Tłuszcze Roślinne w Bodaczowie. Jest wiele...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2396

Spis treści

Wybory parlamentarne 2001

Zamów abonament