Planowe opóźnienia i kłopoty techniczne
Planowe opóźnienia i kłopoty techniczne
Rynek telekomunikacyjny w Polsce
TOMASZ ŚWIDEREK
Choć dotyczący telekomunikacji rozdział negocjacji z Unią Europejską Polska zamknęła jako jeden z pierwszych, już w 1999 r., to do dziś nie udało się nam wypełnić przyjętych wtedy zobowiązań. Nasze prawo telekomunikacyjne będzie dostosowane do unijnego nie do końca 2002 r. - jak się zobowiązaliśmy - ale zapewne dopiero 1 marca 2003 r.
Pełna liberalizacja rynku telekomunikacyjnego, której ostatnim etapem miało być wprowadzenie 1 stycznia 2003 r. konkurencji na rynku połączeń międzynarodowych, jest papierowym zapisem.
Z naszym wchodzeniem do Unii Europejskiej niemal wszyscy uczestnicy rynku telekomunikacyjnego wiązali wielkie nadzieje. Klienci spółek telekomunikacyjnych liczyli na obniżki horrendalnie wysokich, jak na warunki europejskie, cen rozmów międzymiastowych i międzynarodowych oraz dostępu do Internetu. Niezależni operatorzy konkurujący z Telekomunikacją Polską SA mieli nadzieję, że szybko i skutecznie zostanie zliberalizowany rynek i dzięki temu uda się im bez kłopotów wejść w lukratywne jego segmenty, takie jak połączenie międzymiastowe i międzynarodowe. Nadzieje wiązano też z powstaniem niezależnego regulatora rynku - Urzędu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta