Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Grunt dla Stachury

18 lutego 1995 | Kultura | KM

Grunt dla Stachury

Rozmowa z zespołem Stare Dobre Małżeństwo

Edward Stachura zmarł ponad 15 lat temu. Najnowsza płyta waszego zespołu -- "Dolina w Długich Cieniach" składa się w całości z wierszy autora "Nie rozdziobią nas. .. " do muzyki Krzysztofa Myszkowskiego. Czy ta poezja jest jeszcze żywa, nie tylko dla tych, którzy jej towarzyszyli przez lata, ale i dla młodzieży?

Stachura mówił o uczuciach, o rozdarciu człowieka, jego tragedii. To wszystko wciąż jest żywe, nie tylko dla generacji 30--35-latków, z którą się utożsamiamy, ale dla wszystkich. Jakie ograniczenia może mieć, na przykład, miłość?

Pierwszą płytę Stare Dobre Małżeństwo wydało w 1986 r. Były nią "Piosenki Stachury", zespół istniał już wtedy od trzech lat. Przez 12 lat wiersze Stachury były stale obecne w waszym repertuarze. Ile piosenek do tekstów Stachury nagraliście?

Nie będziemy operować liczbami, bo o dwa czy pięć utworów można się pomylić. W każdym razie nagraliśmy dwie płyty wyłącznie z wierszami Edwarda Stachury. I jeszcze "Niebieską tancbudę", na której jest jeden utwór Krzysztofa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 408

Spis treści
Zamów abonament