Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Druga rewolucja seksualna

18 lutego 1995 | Plus Minus | WK

Rachunki, pisanie i życie płciowe

Druga rewolucja seksualna

W ostatnim czasie 17 spośród 50 stanów Ameryki Północnej postanowiło wprowadzić do szkół program tzw. ogólnej oświaty seksualnej. 30 innych popiera to przedsięwzięcie. Głównym celem programu jest zmniejszenie liczby przypadków zajścia w ciążę i zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową wśród nastolatków. W czasopiśmie "Atlantic Monthly" Barbara Dafoe Whitehead twierdzi, że wprowadzenie do szkół ogólnej oświaty seksualnej nie przynosi spodziewanych wyników, a sam program jest związany z kampanią polityczną.

Coś nowego

Zajęcia z oświaty seksualnej w szkołach nie są niczym nowym. Dotychczas jednak -- zauważa Whitehead -- nie usiłowano ujawniać tak wiele tajemnic życia płciowego uczniom, będącym w tak młodym wieku. Jak twierdzi autorka artykułu, program ogólnej oświaty seksualnej, którego realizacja rozpoczyna się w przedszkolu, a kończy w szkole średniej, nie dotyczy wyłącznie kwestii menstruacji i rozmażania. Uczy także, jak rozwijać poczucie własnej wartości, jak przeciwstawiać się wykorzystywaniu seksualnemu, a ponadto upowszechnia wśród uczniów poszanowanie dla wszystkich typów rodzin. Program zmierza do tego, aby chłopcy bardziej poczuwali się do przejmowania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 408

Spis treści
Zamów abonament