Pokonać galicyjską biedę
Największą szansą Podkarpacia jest jego przygraniczne położenie, zasoby i walory przyrodnicze, młody wiek mieszkańców oraz dobre wykorzystanie środków unijnych i amerykańskiego offsetu.
Podkarpackie będzie najdalej na wschód wysuniętą granicą UE
FOT. KRZYSZTOF ŁOKAJ
Ambitnym celem założonym w "Strategii rozwoju województwa podkarpackiego" jest wyciągnięcie go z Polski B i dołączenie do grona regionów średnio rozwiniętych. Po drodze jednak trzeba pokonać wiele przeszkód, w tym podnieść poziom wykształcenia ludności i potencjał edukacyjny, poprawić sieć dróg, a zwłaszcza zrestrukturyzować bazę ekonomiczną obszarów wiejskich i zapewnić pracę ludziom na wsi.
- Jeśli mamy ściągnąć do nas inwestorów krajowych i zagranicznych musimy odrobić zaległości w infrastrukturze technicznej, sieć dobrych dróg to swoisty krwiobieg gospodarki - podkreśla jeden z twórców strategii, członek poprzedniego zarządu województwa Władysław Ortyl.
Prof. Tadeusz Pomianek prezes Stowarzyszenia Rozwoju Przedsiębiorczości w Rzeszowie
Lider nie musi być "swój"
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta