Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ściganie czołówki

08 września 2003 | Ekonomia | MM
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Bankowość internetowa rozwija się w Polsce bardzo szybko

Ściganie czołówki

Bankowość internetowa rozwija się w Polsce bardzo szybko: za trzy lata ma być w kraju 3,3 miliona kont obsługiwanych w ten właśnie sposób. I choć jesteśmy jeszcze w tyle za krajami zachodnimi, to mamy szansę nadrobić to opóźnienie.

Zależy to w dużym stopniu od upowszechnienia korzystania z Internetu oraz od obniżki kosztów połączeń telefonicznych.

Jednym z problemów, z jakim muszą uporać się praktycy i teoretycy jest uporządkowanie nazewnictwa. Bankowość elektroniczna, internetowa czy wirtualna - te określenia stanowią obecnie synonimy. Wprowadza to często zamieszanie w wynikach badań i wnioskach.

W bankach wirtualnych, dla których Internet jest podstawowym kanałem dystrybucji, podstawą bytu są niskie koszty utrzymania rachunku oraz konkurencyjne oprocentowanie depozytów i kredytów. A trzy takie banki działające w Polsce mają już łącznie ponad 35 proc. udziału w rynku.

Trzy typy

Tradycyjne banki wykorzystują Internet jako jeden z wielu kanałów sprzedaży, pobierając niekiedy za korzystanie z niego dodatkowe opłaty. Dla klientów zakładających konta w takich bankach korzyści z posługiwania się Internetem zawsze znajdowały się na dalszym miejscu w hierarchii wyboru, choćby dlatego, że poza wygodą nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3020

Spis treści
Zamów abonament