Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mocna pozycja uczelni niepublicznych

08 września 2003 | Regiony Polski | JM
źródło: Nieznane

Mocna pozycja uczelni niepublicznych

  • "Rz" poleca
Życie akademickie w Rzeszowie koncentruje się nie tylko wokół Uniwersytetu i Politechniki Rzeszowskiej. Mocną pozycję w regionie uzyskały uczelnie niepubliczne, które kształcą około 40 procent spośród 70 tysięcy tutejszych studentów. To najwyższy procent w kraju.

Wyższa Szkoła Administracji i Zarządzania z Przemyśla buduje campus uczelniany w Rzeszowie

FOT. KRZYSZTOF ŁOKAJ

Profesor Tadeusz Pomianek, rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, mocną pozycję uczelni niepaństwowych w regionie tłumaczy tym, że miasto nigdy nie było silnym ośrodkiem akademickim. Nie ma więc wielkiego kontrastu między uczelnią niepaństwową na dorobku a uczelniami państwowymi.

- Uczelnie niepaństwowe wykorzystały też premię w postaci luki dydaktycznej akurat na tych kierunkach studiów, które zyskały na znaczeniu w gospodarce rynkowej. W wielu z nich ukształtował się etos przedsiębiorczości, innowacyjności oraz odwagi w poszukiwaniu nowych rozwiązań i na ogół zarządzane są lepiej i taniej w porównaniu z uczelniami państwowymi -...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3020

Spis treści
Zamów abonament