Unia za płotem
Unia za płotem
Huta szkła Hart SM w Żarach. Fabryka rozpoczęła już produkcję, zatrudnia 200 osób
(c) GRZEGORZ HAWAŁEJ
Przystąpienie do Unii Europejskiej i otwarcie granic to dla Lubuskiego nadzieja na nowe inwestycje i napływ zagranicznego kapitału. Już dziś inwestorzy chwalą tutejsze gminy za to, że rozumieją ich potrzeby i wiele ułatwiają.
Atutem województwa jest położenie tuż przy granicy niemieckiej. Lubuskie ma interesujące oferty dla inwestorów uwzględniające różne sektory gospodarki - turystykę, przemysł, usługi. Znaczna część terenów jest uzbrojona - posiadają niezbędne media, dogodne połączenia komunikacyjne. Inwestorzy mają blisko do terminali celnych, projektowane autostrady już niedługo znacznie ułatwią komunikację, już istniejące przyciągają inwestycje.
- Poniemieckie lotnisko w Żarach okazało się świetnym terenem inwestycyjnym. Całość to 170 hektarów, bez dróg i infrastruktury - 140. Przeznaczyliśmy duże pieniądze na zaprojektowanie uzbrojenia tego terenu w energię elektryczną, kanalizację i wodę, zaprojektowaliśmy drogi dojazdowe. Teraz mamy do zaproponowania inwestorom...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta