Prawie wszystko w ewidencji
Firma prowadzi dokumentację odpadów, która obejmuje ich ilość i rodzaj. Ma być ona zgodna z katalogiem odpadów i listą odpadów niebezpiecznych (trzeba więc używać przyjętych w katalogu odpadów oznaczeń i podziałów).
Dokumenty ewidencji powinny zawierać dane posiadacza odpadów: imię i nazwisko, adres zamieszkania lub nazwę podmiotu i adres siedziby. Trzeba też podać, jaki rodzaj działalności dotyczącej odpadów prowadzi przedsiębiorca (jeśli jest wytwórcą odpadów, zakreśla okienko oznaczone literą W). Ilość odpadów obojętnych podaje się w tonach (z dokładnością do 100 kg przy innych niż niebezpieczne, a do 1 kg przy niebezpiecznych). Ten, kto przejmuje odpady od innego posiadacza, musi potwierdzić przejęcie odpadu na karcie jego przekazania (jej wzór jest w tym samym rozporządzeniu co wzór karty ewidencji). Taką kartę trzeba sporządzić w dwóch egzemplarzach, po jednym dla tego, kto przekazuje, i tego, kto odbiera odpady.
Przepisy pozwalają też wystawić tzw. zbiorczą kartę przekazania odpadu. Wpisuje się w nią jeden rodzaj odpadów, jeśli był on przekazywany wielokrotnie w ciągu miesiąca (kalendarzowego) temu samemu posiadaczowi (czyli...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta