Nie wszystko do kosztów uzyskania
Od daty wejścia Polski do Unii Europejskiej branża chemiczna poddawana jest kosztownym zmianom prawnopodatkowym.
Oprócz wcześniejszych przepisów o pozwoleniach zintegrowanych oraz obrocie kaucjonowanym substancjami niebezpiecznymi istotne stały się unormowania o dostępie do środków pomocowych, a także o systemie rejestracji, oceny i udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (tzw. system REACH).
Wydatki związane z systemem REACHSystemowi REACH poświęcony jest projekt rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (dalej: projekt). Ze względu na niedaleką perspektywę wprowadzenia go w życie już teraz istotne jest określenie, czy wydatki związane z implementacją i funkcjonowaniem REACH będzie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów do celów podatku dochodowego od osób prawnych (dalej: podatek).
Jak wynika z projektu, firmy produkujące oraz importujące substancje chemiczne (dalej: substancje) powyżej progów w nim określonych muszą je rejestrowaćw Agencji Chemikaliów w Helsinkach. Z najnowszych szacunków wynika, że wartość kosztów...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta