Zdrowie i kosmonautyka
Uczelnie tworzą nowe, niszowe specjalności, by absolwenci mieli większą szansę na pracę w kraju i za granicą w wyspecjalizowanej dziedzinie. Wyjątkiem jest największa podkarpacka uczelnia Uniwersytet Rzeszowski, który od nowego roku akademickiego kandydatom na studia nie proponuje żadnych nowości.
Z powodu starzenia się społeczeństwa- Takie studia prowadzone są w Europie i Stanach Zjednoczonych od lat - prof. Tadeusz Pomianek, rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, uzasadnia powody uruchomienia specjalności: zarządzanie zdrowym stylem życia. Na nowym kierunku zdrowie publiczne (studia licencjackie, dzienne i zaoczne) będą też cztery inne specjalności: ratownik medyczny, profilaktyka zdrowotna z opieką medyczną, kosmetologia oraz organizacja i zarządzanie w ochronie zdrowia.
Władze uczelni tłumaczą, że przy postępującym procesie starzenia się społeczeństwa wzrasta zapotrzebowanie na specjalistyczną kadrę potrafiącą świadczyć profesjonalne usługi ratownicze, pielęgniarskie, opiekuńcze, terapeutyczne, rehabilitacyjne. Mają nadzieję, że absolwenci znajdą zatrudnienie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba organizowania na nowo lub...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta