Magnetyzm Londynu: Przybysze z Europy znajdują w globalnej metropolii nadzieję i szanse
Europejscy przywódcy, spierający się o najlepsze sposoby sprostania wymogom globalizacji, prowadzili te rozmowy w królewskim pałacu Tudorów. Gdyby udali się parę mil dalej wzdłuż Tamizy, do hotelu Novotel przy moście Southwark, może zobaczyliby tam coś, co podsunęłoby im parę pomysłów.
Z centrali "Financial Timesa" przy Southwark Bridge nie trzeba jechać daleko, by przekonać się, iż globalna Europa jest już dynamiczną rzeczywistością i że ambitne firmy i ambitni ludzie radośnie podejmują to wyzwanie. Zwrócony frontem do londyńskiego City Novotel (własność francuskiego kapitału) zatrudnia sześćdziesiąt osób. Obowiązuje zasada, że pracę dostaje ten, kto najlepiej się do niej nadaje. Rezultat: wśród personelu jest czterdzieścioro pięcioro nie-Brytyjczyków, reprezentujących dwadzieścia dwie narodowości.
Anna Flatres, kierowniczka zmiany, jest Francuzką - przedstawicielką nowego pokolenia Europejczyków korzystających z prawa do pracy na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta