Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bananowy song

29 kwietnia 2006 | Plus Minus | KM
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

WSPOMNIENIA Z DRUGIEJ POLSKI Bananowy song "Lepiej żonę mieć w burdelu niż wspomnienia z Peerelu" - dwuwiersz ten obrazuje wyraźną niechęć młodego pokolenia do całego tego żałosnego kombatanctwa uprawianego - jak twierdzi młódź - cholera wie na czyj pożytek. Nie inaczej myślałem kiedyś o swoich rodzicach‚ którzy, wydawało mi się bez przerwy, opowiadali o tym‚ jak było przed wojną. Na to‚ że wspominali II Rzeczpospolitą nie tylko dla siebie, ale i dla mnie‚ wpadłem dość późno Angela Davis niemal dorównała popularnością Che Guevarze (c) AP „Czerwona książeczka” Mao (c) CORBIS Najsłynniejsza kreskówka PRL-u, czyli Bolek i Lolek (c) PAT Abba w Studiu 2, 1976 r. (c) ADM/CAF-IRENEUSZ RADKIEWICZ

Nie ukrywam‚ że na pomysł "Bananowego songu" wpadłem rozeźlony gloryfikacją gierkowskiej dekady, dokonywaną już nagminnie i to bardziej‚ sądzę‚ z przyczyn biologicznych niż ideowych. Jasne, że wszyscy byliśmy kiedyś młodsi i piękniejsi, ale jeśli żyło się w oborze i taplało w gnojówce, to nie opowiadajmy teraz bajek o barwach, smakach i zapachach tamtych lat. Dla mnie był to czas ważny‚ gdyż - jak miało się okazać - decydujący o przyszłym życiu i tym wszystkim‚ co było w nim dobrego i złego. A zapamiętałem go na swój - podkreślam - wyłącznie na swój sposób.

ABBA‚ CZYLI SZWEDKI W WARSZAWIE

- Dwie urodziwe dziewoje w towarzystwie dwóch mniej urodziwych‚...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3827

Spis treści
Zamów abonament