Entuzjaści ręcznej roboty
Rękodzieło kojarzy się w Polsce z twórczością ludową, czyli z wytworami zręcznych dłoni rzeźbiarza z zakopiańskich Krupówek lub koronczarki z beskidzkiego Koniakowa, albo też z masowo produkowanymi wyrobami, jakie można kupić w Cepelii. Ale na rynku działają też projektanci i wykonawcy ozdób, lamp, naczyń ceramicznych, małych mebli, bibelotów. To entuzjaści, których firmy wyrosły z hobby. Sprzedają w galeriach, sklepach pamiątkarskich i w Internecie. Współpracują z sieciami marketów, architektami wnętrz, restauracjami i kwiaciarniami. Najczęściej są to młodzi ludzie z dużych miast - czyli przeciwieństwo dziergającej na szydełku kobiety w chuście na głowie. I to oni zarabiają na rękodziele najwięcej. Wolą nazywać rękodzielnictwo małą manufakturą. Podchodzą do tej działalności z dużym optymizmem.
Kolczyki z koralikówSiostry Małgorzata i Agnieszka Kotlonek z Warszawy zarejestrowały firmę-galerię Goshico przed dwoma laty. Od 9 do 18 pracuje w niej Agnieszka. Małgorzata bywa w galerii nieregularnie, bo jest...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta