Usługi na różnym poziomie
Która oferta faktoringu jest lepsza - ta, z którą wychodzą do klienta banki, czy ta, którą proponują instytucje faktoringowe? Różnic jest sporo. Dotyczą one cen, warunków, jakie musi spełnić klient, albo wachlarza dodatkowych usług. Warto przy tym wiedzieć, że w ramach jednej grupy może działać bank oferujący faktoring - jak dzieje się w Raiffeisen Banku Polska i Raiffeisen Faktoringu czy ING Banku Śląskim i ING Commercial Finance Polska. Inne banki przerzucają tę ofertę tylko na instytucję faktoringową, na przykład BZ WBK scedował usługę całkowicie na podmiot o nazwie BZWBK Faktor. Może się też zdarzyć, że bank oferuje produkt podobny do faktoringu, a jego spółka - czysty faktoring.
Na przykład BRE Bank oferuje usługę pod nazwą "dyskonto wierzytelności handlowych", która jest rozwiązaniem uzupełniającym w stosunku do oferty Polfactora. - Jest to usługa oferowana bez zabezpieczeń, na podstawie standardowych dokumentów finansowych klienta, ze strukturą i poziomem kosztów...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta