Prawo mediów trzeba napisać od nowa
Ewolucja mediów podąża niewątpliwie w kierunku nie tylko samego wprowadzania programów radiowych czy telewizyjnych do Internetu, ale również poszerzania skali ich interaktywności oraz uzupełniania programu rozmaitymi usługami na żądanie.
Szczególnego znaczenia nabiera od niedawna prowadzenie w Internecie szeroko rozumianej działalności nadawczej (webcasting).
W ramach tego, co określane jest mianem telewizji internetowej (czy telewizji interaktywnej), użytkownikom sieci dostarczane są poszczególne utwory audiowizualne, w trybie "na żądanie" (video on demand), całe ich zestawy, w tym także w formie równoczesnego i integralnego rozsyłania cudzych programów (simulcasting), oraz transmisje na żywo, np. koncertów lub wydarzeń sportowych. W związku z tym rodzą się pytania, jak tego rodzaju działalność oceniać z punktu widzenia przepisów prawa mediów (ustawy o radiofonii i telewizji) oraz z punktu widzenia prawa autorskiego, której to problematyce poświęcony był...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta