Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Preisner z solistką Madredeusa

23 grudnia 2006 | Kultura | JC
źródło: Nieznane

Preisner z solistką Madredeusa W wielkiej tajemnicy powstaje nowa płyta Zbigniewa Preisnera "Cisza, noc i sny" z udziałem Teresy Salgueiro z portugalskiej supergrupy Madredeus. Tylko "Rzeczpospolita" oraz angielska ekipa BBC uczestniczyły w nagraniach. Światowa premiera zaplanowana jest na jesień 2007 r. Prapremiera koncertowa - na Akropolu w Atenach. Kompozycje przemawiają słowami biblijnego Hioba, Ewangelii św. Mateusza, Jana Pawła II oraz Zbigniewa Herberta śpiewanymi po łacinie i angielsku. Słowo wstępne napisał Krzysztof Piesiewicz. Ma je przeczytać Jeremy Irons.

Rz: W czasach mody na dobre samopoczucie i hollywoodzki uśmiech powraca pan na nowej płycie do biblijnej postaci Hioba, człowieka dotkniętego plagami, śmiercią rodziny, chorobami, samotnością i biedą. Dlaczego?

Zbigniew Preisner: Pracując w wielu miejscach świata z wieloma artystami, zauważyłem że naszą cywilizację drąży smutek. Zacząłem zastanawiać się, co takiego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4025

Spis treści
Zamów abonament