Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Serbowie znowu pod ostrzałem

06 września 1995 | Świat | NS

NATO wznowiło naloty na cele w Bośni

Serbowie znowu pod ostrzałem

Lotnictwo NATO wznowiło we wtorek naloty na pozycje bośniackich Serbów w rejonie Sarajewa. Kilka minut po godzinie 13. samoloty przeleciały nad miastem. Chwilę później usłyszano odgłosy eksplozji. Nad serbskimi pozycjami, na zachód i na wschód od bośniackiej stolicy, wzniosły się kłęby czarnego dymu.

Eksplozje odnotowano także wokół stolicy bośniackich Serbów -- Pale. Wkrótce po tym źródła ONZ w Sarajewie i Zagrzebiu potwierdziły wznowienie operacji powietrznej. Bośniaccy Serbowie twierdzą, że zaczęli usuwać broń ciężką z rejonu Sarajewa. NATO i ONZ postąpiły -- ich zdaniem -- "nieuczciwie".

Natomiast rzecznik specjalnego wysłannika ONZ Philip Arnold powiedział na briefingu w Zagrzebiu, iż ocena wypełniania przez bośniackich Serbów warunków ultimatum wypadła negatywnie: usunęli oni z rejonu Sarajewa znikome ilości broni w porównaniu z posiadanym tam...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 574

Spis treści
Zamów abonament