Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czytelnicy pytają

06 września 1995 | Ekonomia | AP PG

Czytelnicy pytają

W nawiązaniu do interesujących krytycznych wypowiedzi pana Pawła Zaremby-Śmietańskiego pt. "Dystrybucja świadectw udziałowych" opublikowanych w "Rzeczpospolitej" nr 195 z dnia 24. 08. 95 r. chciałbym również podzielić się swoimi wątpliwościami na temat niektórych rozwiązań w programie powszechnej prywatyzacji.

Moim zdaniem istnieją pewne luki w przepisach dotyczących prawa do otrzymania świadectw udziałowych, naruszające istotnie, w moim odczuciu, prawa człowieka i obywatela.

Mianowicie:

1. Czy przepisy te są na tyle precyzyjne i przewidujące różne bolesne sytuacje życiowe obywateli? Czy też już w swoim założeniu dyskryminują niektóre grupy ludzi?

Otóż osoby posiadające obywatelstwo polskie i spełniające na wymagany obowiązującymi przepisami "magiczny" dzień 31 grudnia 1994 r. warunek ukończenia 18 lat życia mają prawo do otrzymania powszechnego świadectwa udziałowego jeżeli posiadają stałe zameldowanie na terenie Polski. A przecież wśród obywateli Rzeczpospolitej Polskiej jest wiele osób nie posiadających stałego miejsca zameldowania....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 574

Spis treści
Zamów abonament