Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zadania dla każdego resortu

06 września 1995 | Ekonomia | JB

Harmonizacja polskiej gospodarki z UE

Zadania dla każdego resortu

Rada Ministrów przyjęła 5 września coroczny raport z wykonania działań dostosowujących polską gospodarkę i system prawny do wymogów Unii Europejskiej, jak również harmonogram działań na najbliższe dwa lata. Wubiegłym roku wramach dostosowania naszego prawa przyjęto 32 nowe ustawy i przygotowano 28 dalszych projektów, atakże zaakceptowano 6 nowelizacji ustaw i 30 rozporządzeń. W ciągu najbliższych kilku miesięcy rząd zamierza rozpatrzyć kolejne ponad 200 zagadnień związanych z tym procesem.

W 1992 roku w czasie debaty nad ratyfikacją Układu Europejskiego Sejm zobowiązał rząd do corocznego przedstawiania mu postępów naszej gospodarki na drodze do integracji z Unią. Przygotowany przez ministra Jacka Saryusza-Wolskiego ponad 100-stronicowy dokument jest już drugi z kolei. W najbliższym czasie zostanie on rozpatrzony przez Komisję ds. Układu Europejskiego.

Harmonogram działań na najbliższe 2 lata, zaktualizowany o postulaty przedstawione krajom stowarzyszonym z UE w "białej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 574

Spis treści
Zamów abonament