Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wszyscy mają wątpliwości

06 września 1995 | Ekonomia | EZ

Wokół kredytu kontraktowego

Wszyscy mają wątpliwości

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o kontrowersjach wokół kredytu kontraktowego, proponowanego w rządowym projekcie ustawy o popieraniu budownictwa mieszkaniowego. Posłowie 5 połączonych komisji sejmowych skierowali co prawda ten projekt do drugiego czytania, które odbędzie się w połowie września br. , ale grupa posłów zamierza wnieść do Sejmu swój alternatywny projekt oparty na niemieckim systemie Bausparkasse, jako wniosek mniejszości.

Krytycy rządowego projektu zwracają uwagę, że pomieszane w nim zostały różne sprawy związane z budownictwem mieszkaniowym, realizowanym przez spółdzielnie i spółki z problemem budownictwa socjalnego dla ludzi, których z różnych powodów nie stać na wybudowanie sobie mieszkania bez pomocy państwa. Projekt wprowadza trzy nowe twory: kasy mieszkaniowe, Krajowy Fundusz Mieszkaniowy i towarzystwa budownictwa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 574

Spis treści
Zamów abonament