Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co bierze zwycięzca

06 września 1995 | Kraj | RW

Państwowa służba cywilna

Co bierze zwycięzca

Dziś premier Józef Oleksy spotyka się z Radą do Spraw Państwowej Służby Cywilnej, by przedyskutować stan prac nad budowaniem w Polsce nowoczesnego korpusu urzędniczego. Jednym z głównych tematów mają być relacje między pracownikami "apolitycznej" państwowej służby cywilnej a funkcjonariuszami obejmującymi stanowiska na podstawie kryteriów politycznych. Rada została powołana w lipcu jako ciało opiniodawczo--doradcze przy premierze.

Od 1991 roku powstały trzy oficjalne rządowe projekty ustawy o państwowej służbie cywilnej. O konieczności budowy polskiego "civil service" mówi już szósta rządząca ekipa. Przygotowany przez gabinet Waldemara Pawlaka projekt (po pierwszym czytaniu w Sejmie, trafił do Komisji Nadzwyczajnej) budzi poważne kontrowersje.

Zgoda co do ideologii

Chyba nie ma liczącej się siły politycznej, która negowałaby konieczność budowy nowoczesnego korpusu urzędniczego. Panuje powszechna zgoda co do teorii i ideologii --...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 574

Spis treści
Zamów abonament