Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Granice tolerancji i beztroski

06 września 1995 | Ekonomia | PW

645. sesja giełdy

Granice tolerancji i beztroski

Rynek akcji

Prezes giełdy Wiesław Rozłucki zagroził wczoraj kilku biurom maklerskim zawieszeniem ich w funkcji członków giełdy. Chodzi o to, że zarząd GPW zwrócił się do biur maklerskich na giełdzie, aby w trakcie testowania systemu włączono wszystkie terminale znajdujące się w biurach. Miało to ułatwić informatykom znalezienie przyczyn awarii w sieci transmisji danych. Część biur nie zastosowała się do polecenia GPW. -- Są pewne granice tolerancji i beztroski -- powiedział Rozłucki. -- Nie będziemy tolerować takiego zachowania biur maklerskich. Do tej pory staraliśmy się rozumieć problemy biur z komputerami czy transmisją danych. Jeżeli dogrywka zostanie wznowiona, będą w niej brać udział tylko te biura, które mają absolutnie sprawną sieć komputerową. Na maruderów nie będziemy czekać -- dodał Rozłucki. Na czwartek zarząd giełdy wezwał "na dywanik" dyrektorów wszystkich biur maklerskich.

* Wartość obrotów Budimexu była wczoraj absolutnie rekordowa i wyniosła 21 mln 366 tys. zł. Było to 27, 6 proc. całkowitych obrotów giełdy. Po raz kolejny akcje warszawskiej spółki maksymalnie podrożały. Najbardziej zaskakujący jest wolumen obrotów Budimexu -- 429 tys. 42 akcje. To znaczy, że we wtorek właściciela zmieniło 6, 2 proc. akcji całej emisji spółki....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 574

Spis treści
Zamów abonament