Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Płyta tańsza od papieru

06 września 1995 | Kultura | ŁG

Pierwsze polskie książki na CD-ROM

Płyta tańsza od papieru

Dwie oficyny: Bellona i Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne zapowiadają, że już we wrześniu zaprezentują pierwsze polskie książki na dyskach optycznych CD-ROM. Premiera, jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, odbędzie się we wrześniu podczas Krajowych Targów Książki na warszawskim Torwarze.

Multimedialne książki, w których obok słowa pisanego i ilustracji występują -- jak w filmie -- ruchome animowane sekwencje oraz dźwięki, są coraz częściej spotykaną pozycją na półkach księgarskich Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych. Szacuje się, że obecnie 20 proc. książek ukazuje się w innej formie niż tradycyjny druk. W ofercie wydawniczej jest kilkanaście tysięcy tytułów na płytach CD-ROM, a -- po wprowadzeniu do sprzedaży przed kilku dniami nowego systemu operacyjnego Microsoft "Windows'95" -- przewiduje się, że liczba multimedialnych tytułów gwałtownie wzrośnie.

By móc "czytać" multimedialne książki, potrzebny jest, oczywiście, komputer (najlepiej szybki) , czytnik CD-ROM i karta muzyczna, dzięki...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Brak okładki

Wydanie: 574

Spis treści
Zamów abonament