Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Będą obligacje, będzie handel

06 września 1995 | Ekonomia | KJ

Sandomierska emisja

Będą obligacje, będzie handel

Gmina Sandomierz chce wyemitować obligacje, aby znaleźć środki i akcjonariuszy dla nowo tworzonej Giełdy Towarowej Ziemi Sandomierskiej. Opisywany przez nas w weekendowym wydaniu "Rzeczpospolitej" przykład Gdyni, gdzie organizacją emisji zajmie się ING Bank, szukającej w obligacjach źrodeł finansowania inwestycji, okazuje się nie jedyny.

Sanomierska giełda ma powstać do jesieni 1996 r. , ale wszystko jest uzależnione od deklaracji przystąpienia do niej akcjonariuszy, w tym nie tylko nabywców obligacji.

Na giełdzie ma się handlować płodami rolnymi, głównie z województwa tarnobrzeskiego. Zakłada się, że akcjonariuszami będą między innymi producenci rolni.

Wartość nominalna obligacji ma wynosić 800 tys. zł (czyli 8 mld starych zł) . Jedna sztuka obligacji kosztowałaby 100 zł (1 mln starych zł) . Obligacje będą na okaziciela.

Oferta ma być...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 574

Spis treści
Zamów abonament