Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak je znajdzie Merrill Lynch

06 września 1995 | Ekonomia | PA

Pieniądze dla Rafinerii Gdańskiej SA

Jak je znajdzie Merrill Lynch

Amerykański bank inwestycyjny Merrill Lynch, zaliczany do największych tego typu instytucji finansowych w świecie, wybrany jako doradca finansowy Rafinerii Gdańskiej SA, zapewni sfinansowanie rozbudowy tego przedsiębiorstwa. Kosztem 350 mln USD rafineria już w grudniu 1998 r. zwiększy zdolność przerobu ropy z 3, 5 mln ton do 4, 5 mln ton, a jej produkty staną się w pełni konkurencyjne wobec produktów zachodnich.

Dlaczego ten bank?

Rafineria poszukująca pieniędzy na inwestycje wysłała do 36 instytucji finansowych zapytanie ofertowe. Otrzymała 21 propozycji współpracy, w tym 4 od polskich banków komercyjnych. Z 6 instytucji pozostały do wyboru 4 zagraniczne banki inwestycyjne. Co przesądziło o ostatecznym wyborze ML, Stanisław Pokojski, dyrektor finansowy RG SA, nie chciał ujawnić. Podkreślił jedynie, że rafineria zwróciła uwagę na doświadczenie w zakresie doradztwa i zarządzania finansowego, pozycję w zakresie emisji i operacji papierami wartościowymi, dotychczasową współpracę z firmami petrochemicznymi oraz gotowość zaangażowania środków własnych.

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 574

Spis treści
Zamów abonament