Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zróżnicowane oczekiwania

06 września 1995 | Ekonomia | EW

Portfele optymalne na tydzień 11-18. 09. 1995 r.

Zróżnicowane oczekiwania

Miniony tydzień przyniósł nieznaczny wzrost WIG-u, dzięki czemu przeciętny inwestor stał się bogatszy o 0, 8 proc. zaangażowanego kapitału. Tak niewielki wzrost był wypadkową bardzo dużego zróżnicowania kursów. Widać to na pierwszy rzut oka po towarzyszących kursom literkach. W poniedziałek mieliśmy 4 maksymalne notowania w ciągu ostatnich 52 tygodni i jedno najniższe. Najdroższe w historii akcje są chętnie kupowane, a najtańsze nie znajdują nabywców. Oczekiwania determinują zachowanie notowań.

W ciągu ubiegłego tygodnia mieliśmy również dzień, gdy na tablicy pojawiły się 4 najniższe notowania, ale poniedziałkowy obraz wyglądał już optymistycznie. Dominował Budimex, który ogłosił dobre wyniki w raporcie półrocznym, a w dodatku wyniki te nie zostały w pełni upowszechnione w dniu ich opublikowania. Drugą spółką notującą rekorodowe notowania jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 574

Spis treści
Zamów abonament