Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trójmiasto to atrakcyjny rynek

24 września 2007 | Dodatek Rzeczpospolitej | Beata Kalinowska
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

ROZMOWA Anna Głodek, firma konsultingowa Reas Trójmiasto to atrakcyjny rynek Z danych Głównego Urzędu Statystycznego za pierwszy kwartał 2007 roku wynika, że Trójmiasto było na czwartym miejscu za Warszawą, Krakowem i Poznaniem.

Rz: Jak wygląda rynek pierwotny w Trójmieście na tle innych rynków w Polsce? Które miejsce zajmuje pod względem budowy nowych mieszkań?

Anna Głodek: Z danych Głównego Urzędu Statystycznego za pierwszy kwartał 2007 roku wynika, że Trójmiasto było na czwartym miejscu za Warszawą, Krakowem i Poznaniem.

Czy taka właśnie kolejność jest stała? Co wynika z danych za 2006 rok?

W ostatnich dwóch latach Trójmiasto zajmowało trzecie miejsce za Warszawą i Krakowem. Dane za pierwszy kwartał 2007 nie dają pełnego obrazu - musimy poczekać na wyniki za cały rok 2007.

Ile w Trójmieście buduje się rocznie nowych mieszkań?

Produkcja mieszkaniowa w Trójmieście ulegała w minionych latach znaczącym wahaniom. Pod koniec lat 90., inaczej niż w pozostałych aglomeracjach, liczba oddawanych tu mieszkań wyraźnie spadła. Korzystne okazały się natomiast lata 2002 i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4320

Spis treści
Zamów abonament