Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dyrektorzy izb i naczelnicy urzędów pilnie poszukiwani

24 września 2007 | Prawo | Grażyna Leśniak

ADMINISTRACJA SKARBOWA Dyrektorzy izb i naczelnicy urzędów pilnie poszukiwani Minister finansów ogłosił konkurs na 14 z 16 dyrektorów izb skarbowych oraz 15 naczelników urzędów skarbowych. Poszukiwani są też trzej dyrektorzy urzędów kontroli skarbowej

Wbrew planom Ministerstwa Finansów nie powstanie skarbowy zasób kadrowy, który miał stanowić rezerwę kadry kierowniczej w aparacie skarbowym. To spośród osób wpisanych do tego zasobu minister finansów miał wybierać i powoływać na pięcioletnie kadencje dyrektorów i wicedyrektorów izb skarbowych oraz naczelników urzędów skarbowych. Członkami zasobu mieli się automatycznie stać wszyscy obecni dyrektorzy i wicedyrektorzy izb skarbowych oraz naczelnicy urzędów skarbowych, także ci tymczasowo pełniący te obowiązki. Z tą tylko różnicą, że osoby zajmujące te stanowiska, a niebędące urzędnikami służby cywilnej, musiałyby - podobnie jak w przyszłości wszyscy nowi kandydaci do zasobu -przejść z wynikiem pozytywnym postępowanie kwalifikacyjne. Miałyby na to dwa lata.

Na ostatnim...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4320

Spis treści
Zamów abonament