Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mniej transakcji, choć ceny nie rosną

24 września 2007 | Nieruchomości, budownictwo | Grażyna Błaszczak
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

MIESZKANIA UŻYWANE Różnice między stawkami wywoławczymi i transakcyjnymi sięgają średnio 8 procent Mniej transakcji, choć ceny nie rosną Ani malejąca zdolność kredytowa kupujących, ani wydłużający się czas sprzedaży nie wymusiły na sprzedających ograniczenia oczekiwań finansowych - wynika ze wspólnego raportu serwisu oferty.net i Open Finance. To się jednak zapewne zmieni, jeśli ich oferty miesiącami będą czekały na chętnych

Mimo wyraźnego spadku liczby zawieranych transakcji kupna-sprzedaży wynikającego z osłabienia popytu ceny ofertowe mieszkań w największych polskich aglomeracjach utrzymują się na stabilnym poziomie.

Według analiz serwisu oferty.net, przeprowadzonych na ofertach zgłoszonych do sprzedaży w sierpniu br., wahania średnich stawek za mkw. mieszkania używanego na poziomie 3 proc. w górę lub w dół - przy uwzględnieniu obecnych różnic między cenami wywoławczymi i transakcyjnymi, sięgającymi 8 proc. - pozwalają twierdzić, że rynek się uspokoił.

Spokojna jesień

- Przed nami jesień, czyli tradycyjnie okres wzmożonego ruchu na rynku nieruchomości. Jednak nie należy się spodziewać w tym czasie spektakularnych wydarzeń. Wszystko wskazuje na to, że zapoczątkowany dwa lata temu wielki boom mieszkaniowy, wywołany przede wszystkim wyjątkowo korzystnymi ofertami kredytowymi przy relatywnie niskich cenach, mamy już za sobą. Sytuacja się normalizuje - twierdzi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4320

Spis treści
Zamów abonament