Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Koniec łatwych zysków

24 września 2007 | Ekonomia | Paweł Jabłoński Łukasz Dec
źródło: Nieznane

ROZMOWA Adam Glapiński, prezes zarządu Polkomtelu Koniec łatwych zysków Adam Glapiński przyszedł na stanowisko szefa zarządu Polkomtelu w aurze "zaufanego człowieka" premiera Jarosława Kaczyńskiego. Pojawiały się opinie, że ma umocnić wpływy rządu we władzach jednego z największych operatorów telefonicznych w kraju.

I nie trzeba było długo czekać, aby w Kancelarii Premiera firma zawarła porozumienie z dwoma innymi kontrolowanymi przez państwo podmiotami: Telewizją Polską i Polskim Radiem. Porozumienie zakołysało rynkiem, bo może oznaczać wstęp do wspólnego budowania sieci nadawczej telewizji cyfrowej.

Przejście na nowoczesne nadawanie telewizyjne czeka Polskę w najbliższych latach. Konkurencyjni operatorzy i nadawcy obawiają się jednak, że dzięki wsparciu rządu sprzymierzona trójka zyska przewagę na rynku nadawania i retransmisji sygnału telewizyjnego. Podczas uroczystości w Kancelarii Premiera mówiło się o "skoku cywilizacyjnym" i... rozdawaniu za darmo dekoderów cyfrowych. Być może obawy są przedwczesne, bo od stron porozumienia trudno się tak dowiedzieć, jaki jest cel współpracy, jaki byłby ewentualny harmonogram działań, jakie są niezbędne nakłady i tak dalej.

Gdyby Polkomtel zdecydował się zaangażować komercyjnie w projekt cyfrowej telewizji, nie byłoby to takie dziwne. Z podobnymi zamiarami nosi się przecież Telekomunikacja Polska. Zarząd...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4320

Spis treści
Zamów abonament