Koniec łatwych zysków
I nie trzeba było długo czekać, aby w Kancelarii Premiera firma zawarła porozumienie z dwoma innymi kontrolowanymi przez państwo podmiotami: Telewizją Polską i Polskim Radiem. Porozumienie zakołysało rynkiem, bo może oznaczać wstęp do wspólnego budowania sieci nadawczej telewizji cyfrowej.
Przejście na nowoczesne nadawanie telewizyjne czeka Polskę w najbliższych latach. Konkurencyjni operatorzy i nadawcy obawiają się jednak, że dzięki wsparciu rządu sprzymierzona trójka zyska przewagę na rynku nadawania i retransmisji sygnału telewizyjnego. Podczas uroczystości w Kancelarii Premiera mówiło się o "skoku cywilizacyjnym" i... rozdawaniu za darmo dekoderów cyfrowych. Być może obawy są przedwczesne, bo od stron porozumienia trudno się tak dowiedzieć, jaki jest cel współpracy, jaki byłby ewentualny harmonogram działań, jakie są niezbędne nakłady i tak dalej.
Gdyby Polkomtel zdecydował się zaangażować komercyjnie w projekt cyfrowej telewizji, nie byłoby to takie dziwne. Z podobnymi zamiarami nosi się przecież Telekomunikacja Polska. Zarząd...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta