Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Od "Polisy" do drugiej tury

15 listopada 1995 | Kraj | MM PR

Od "Polisy" do drugiej tury

Posiadanie akcji "Polisy" przez Jolantę Kwaśniewską oraz Marię Oleksy stało się jednym z istotnych elementów kampanii wyborczej. Wątpliwości budzi udział żon wpływowych polityków w przedsięwzięciu, gdzie zaangażowane są publiczne pieniądze. Krytykowany jest fakt, że wielu udziałowców to peerelowscy prominenci oraz to, iż lewicowy kandydat na prezydenta nie umieścił informacji oakcjach "Polisy" w poselskiej deklaracji majątkowej. Krytykowani uważają, że opisywanie tej sprawy to próba zdyskredytowania Aleksandra Kwaśniewskiego w wyborach.

"Polisowe" towarzystwo

Zaczęło się od arytykułu "Czerwona pajęczyna" opublikowanego przez "Życie Warszawy". Dziennikarze "Życia" ujawnili, że żona premiera Józefa Oleksego i małżonka lidera SLD, kandydata na prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, są akcjonariuszkami Towarzystwa Ubezpieczeniowo-Reasekuracyjnego "Polisa" SA. Obok nich udziałowcami "Polisy" są także instytucje gospodarujące groszem publicznym: Agencja Rozwoju Gospodarczego, powołana przez Lesława Podkańskiego, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa. Główny udziałowiec "Polisy" to Spółdzielcza Korporacja "Spólnota Pracy", utworzona na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 618

Spis treści
Zamów abonament