Dla służb ochrony środowiska i samorządowcow
Jakie są zagrożenia dla atmosfery, jak gospodarować odpadami, skąd czerpać odnawialne źródła energii, czy komputery mają zastosowanie w ochronie otoczenia? Odpowiedzi poznamy na studiach z inżynierii środowiska. – Ten kierunek cieszy się coraz większym zainteresowaniem – mówi Małgorzata Krokoszyńska z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
Marta Bożyk ukończyła ochronę środowiska na Uniwersytecie Warszawskim. Znalazła pracę w firmie, która zajmuje się modernizacją linii kolejowych. Już w czasie pracy podjęła studia podyplomowe „Informatyka i zarządzanie w ochronie środowiska” na Politechnice Warszawskiej. – Jeśli kogoś interesuje środowisko, to może wybrać takie kierunki studiów. Bo z pracą jest gorzej. W gazetach nie ma ofert dla takich specjalistów. Ale mam nadzieję, że to się zmieni – mówi Marta Bożyk.
AGH dla środowiska
W Szkole Ochrony i Inżynierii Środowiska im. Walerego Goetla na AGH od kilkunastu lat prowadzone są studia podyplomowe „Ochrona i inżynieria środowiska”. W ich programie znalazły się m.in.: ochrona i inżynieria środowiska w przemyśle, ochrona wody, utylizacja odpadów oraz odnawialne źródła energii. Słuchacze zapoznają się też z funkcjonowaniem składowiska odpadów komunalnych w Baryczy, stacji uzdatniania wody oraz stacji monitoringu powietrza atmosferycznego.
– Te studia skierowane są do przedstawicieli służb ochrony środowiska w zakładach przemysłowych, administracji państwowej czy samorządowej. A także do wszystkich, którzy interesują się naszym otoczeniem –...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta