Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kryzys dzieli Unię

21 lutego 2009 | Ekonomia | Anna Słojewska
Jedna strefa, ale wiarygodność różna. Inwestorzy wolą obligacje niemieckie niż greckie. Państwa  z gorszą kondycją finansów publicznych muszą więcej płacić  za zaciągany dług, mimo że także są członkami strefy euro.
źródło: Rzeczpospolita
Jedna strefa, ale wiarygodność różna. Inwestorzy wolą obligacje niemieckie niż greckie. Państwa z gorszą kondycją finansów publicznych muszą więcej płacić za zaciągany dług, mimo że także są członkami strefy euro.
Jacques  Delpla - członek Rady Analiz Ekonomicznych doradzającej prezydentowi Francji
źródło: Rzeczpospolita
Jacques Delpla - członek Rady Analiz Ekonomicznych doradzającej prezydentowi Francji

Polska boi się pomysłu na wspólne euroobligacje strefy euro. Premier Donald Tusk chce o tym powiedzieć w następną niedzielę szefowi Komisji Europejskiej

Polski premier zainicjował spotkanie szefów rządów państw Europy Środkowej i Wschodniej, które ma się odbyć 1 marca rano w Brukseli, na kilka godzin przed nadzwyczajnym szczytem całej UE. Weźmie w nim też udział przewodniczący Komisji Europejskiej. Tusk chce powiedzieć Jose Barroso, że niepokoją go plany emitowania wspólnych papierów dłużnych przez kraje strefy euro, bo będzie to ze szkodą dla naszego regionu. – Chcemy bardzo rzetelnie przygotować Polskę i całą nową Europę do tego, aby nie została wyrzucona przez silnych i bogatych poza burtę – powiedział w piątek Tusk.

Dziś Bruksela nie widzi potrzeby reagowania na załamanie na rynkach finansowych w Polsce. Joaquin Almunia, komisarz UE odpowiedzialny za politykę gospodarczą i pieniężną, powiedział w piątek, że same zachodnie banki, które zaangażowały się w naszym regionie, powinny teraz dokapitalizować swoje spółki. –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8249

Spis treści
Zamów abonament