Czy kancelarie z o.o. powrócą nad Wisłę
Zakaz prowadzenia kancelarii w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest anachronizmem – tak uważa większość prawników doradzających przedsiębiorcom
Ustawowe ograniczenie od 1997 r. form zrzeszania się prawników do spółek osobowych uzasadnia się tym, że ich usługi mają charakter osobisty, podobnie jak odpowiedzialność za ewentualne błędy w sztuce. W dużych kancelariach doradczych większe znaczenie ma dziś jednak wysokość polisy OC prawnika czy firmy.
Na Zachodzie to standard
Zapytaliśmy prawników z kancelarii zajmujących się prawem gospodarczym, czy przyszedł na to czas także w Polsce. Większość była za, nie przesądzała wszakże, czy firmy prawnicze korzystałyby z możliwości działania w spółce z o.o. W raczej konserwatywnym środowisku liczą się tradycje i przyzwyczajenia.
– W Niemczech i Austrii dopuszczono udzielanie pomocy prawnej w formie spółki z o.o. – wskazuje Rafał Kos z kancelarii Kubas Kos Gaertner. – Stało się to bez...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta