Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pudrowanie dworców: start

09 lutego 2010 | Życie Warszawy | Konrad Majszyk
Tak ma wyglądać hala główna Dworca Centralnego. Pośrodku stoją przezroczyste pawilony dla kiosków, informacji kolejowej itp. (fot. Towarzystwo Projektowe)
źródło: Życie Warszawy
Tak ma wyglądać hala główna Dworca Centralnego. Pośrodku stoją przezroczyste pawilony dla kiosków, informacji kolejowej itp. (fot. Towarzystwo Projektowe)

Sześć firm chce walczyć o kontrakt na lifting Dworca Centralnego warty ok. 22 mln zł. PKP zaczęły zrywać umowy z właścicielami kebabów i budek z hot dogami. A projektant zmaga się z krytyką „gastronomiczną”

To pierwszy dotrzymany przez PKP termin dotyczący przebudowy warszawskich dworców na Euro 2012. Wczoraj minął termin składania wniosków o udział w przetargu ograniczonym na lifting Dworca Centralnego (kolejarze nie przesunęli go nawet o jeden dzień).

Zgłosiło się sześciu chętnych. Spośród nich PKP wytypują tych, z którymi chcą dalej współpracować. W przyszłym tygodniu wystąpią do nich o złożenie ofert. Kolejarze wycenili inwestycję na 22 mln zł.

W lutym powinniśmy dowiedzieć się, ile zażyczą sobie za nie wykonawcy.

Cud: czysto i bez smrodu

– Prace zaczną się najpóźniej pod koniec czerwca. Dworzec Centralny diametralnie zmieni swoje oblicze przed Euro 2012 – obiecuje rzecznik Grupy PKP Michał Wrzosek.

Harmonogram prac nie jest jeszcze znany. Zostanie ustalony dopiero podczas rozmów z wybranym wykonawcą. Wiadomo, że podczas robót trzeba będzie wyłączać z użytku niektóre części stacji.

Jak będzie wyglądał za dwa lata Dworzec Centralny?

Pośrodku hali znajdą się przeszklone...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8544

Spis treści

Druga strona

Zamów abonament