Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kodeks pracy przepisy o stosunku pracy z praktycznym komentarzem

24 lutego 2010 | Dobra firma | Marta Gadomska

Zgodnie z naszym zwyczajem także w tym roku publikujemy komentarze do przepisów. Tym razem zamierzamy wyjaśnić kodeks pracy. Rozpoczęliśmy od jego pierwszego działu i podstawowych zasad prawa pracy (DF z 29 stycznia). Teraz przyszedł czas na dział drugi dotyczący stosunku pracy. Z racji wagi tych regulacji podzieliliśmy je na trzy części. Dziś pierwsza z nich traktująca o nawiązaniu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. W piątek 26 lutego opublikujemy drugą - z wyjaśnieniami w zakresie rozwiązywania stosunku pracy. A trzecia o telepracy i innych podstawach zatrudnienia niż umowa o pracę - 31 marca.

DZIAŁ DRUGI - STOSUNEK PRACY

Rozdział I Przepisy ogólne

Cechy stosunku pracy

Art. 22. § 1. Przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca – do zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem.

§ 11. Zatrudnienie w warunkach określonych w § 1 jest zatrudnieniem na podstawie stosunku pracy, bez względu na nazwę zawartej przez strony umowy.

§ 12. Nie jest dopuszczalne zastąpienie umowy o pracę...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8557

Spis treści
Zamów abonament