Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie łączyć z konkurencją

08 lipca 1996 | Ekonomia | PJ

Dla kogo akcje Polskiego Banku Rozwoju

Nie łączyć z konkurencją

Powracający pomysł przekazania przez Skarb Państwa akcji Polskiego Banku Rozwoju do Banku Handlowego w opinii jego akcjonariuszy oraz w świetle analiz finansowych nie jest dobrym rozwiązaniem. Oba banki mają podobny profil działania i klientów. Nic dziwnego, że protestują zagraniczni akcjonariusze PBR. Woleliby oni, aby bank wszedł w alians z Powszechnym Bankiem Kredytowym. Podobnego zdania jest kierownictwo obu banków. Jednak to Skarb Państwa ma 62, 5 proc. akcji PBR.

Polski Bank Rozwoju jest jedynym na polskim rynku bankiem, który można zaliczyć do banków inwestycyjnych. Niestety, nie oznacza to, że jest mu łatwiej. Wręcz przeciwnie, w sytuacji gdy rynek kapitałowy dopiero kształtuje się i sytuacja banku nie jest najlepsza. Zarówno kierownictwo PBR, jak i jego właściciele uważają, że najlepszym wyjściem byłoby pozyskanie inwestora strategicznego, którym powinien być jakiś bank. Zdaniem przedstawicieli Skarbu Państwa, mającego większościowy pakiet, PBR powinien zostać włączony do Banku Handlowego. Natomiast akcjonariusze zagraniczni uważają, że najlepiej byłoby, aby bank pozyskał zagranicznego inwestora albo został włączony do innej polskiej grupy finansowej, która nie prowadzi konkurencyjnej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 799

Spis treści

Nieruchomości, budownictwo

Zamów abonament