Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polityka, interesy i płeć

08 lipca 1996 | Styl życia | BC

Polityka, interesy i płeć

Wciąż nie rozstrzygnięty jest problem, czy mały udział kobiet w życiu politycznym wynika z braku tradycji kulturowych, czy też z tego, że słabo się w tę politykę angażują. A może nie anagażują się właśnie dlatego, że nie ma tego typu tradycji kulturowych, zastanawiają się socjolodzy. W przypadkach kiedy kobiety sięgają po władzę, wynika to z faktu, że należą one do grona intelektualnej elity. Nie fakt, że są kobietami, a więc nie ich kobiecość wsparta kompetencją, decyduje, że mogą sięgnąć po władzę. Najistotniejsza jest tu ich wyjątkowość, ich wysoki poziom intelektualny.

Pogląd taki przedstawiał prof. Jacek Wódz, socjolog, podczas zorganizowanego w Uniwersytecie Śląskim seminarium naukowego o kobietach uczestniczących w procesie transformacji. Za przykład podawał Hannę Suchocką, panie Menazir Bhutto, Tansu Ciller, premiera Turcji. W przypadku tej ostatniej nikomu nawet do głowy nie przychodziło, aby traktować ją jako...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 799

Spis treści

Nieruchomości, budownictwo

Zamów abonament