Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niepokojąca rozbieżność ocen

13 lipca 1996 | Prawo | MA

Prosto ze Strasburga

Niepokojąca rozbieżność ocen

Marek Antoni Nowicki

Pullar, pochodzący z wyborów członek Rady Regionalnej Tayside w Szkocji, został oskarżony o korupcję, m. in. miał doprowadzić do pozytywnego rozpatrzenia wniosku McLarena, współwłaściciela firmy architektonicznej, i Cormacka z innej firmy o zezwolenie na budowę.

Jednym z kandydatów do ławy przysięgłych w sądzie szeryfa w dniu rozprawy przeciwko Pullarowi był Forsyth, który zaczął pracować u McLarena w kwietniu 1990 r. , a w lipcu 1992 r. dostał wypowiedzenie. O tym fakcie poinformował kanclerza sądu. Ten spytał go, czy zna Pullara i innego oskarżonego oraz okoliczności sprawy. Forsyth zaprzeczył, i to wystarczyło, by znalazł się na liście. Kanclerz nie poinformował o tej rozmowie ani szeryfa, który przewodniczył rozprawie, ani prokuratora, ani obrońców. Ci ostatni otrzymali listę przysięgłych, ale bez danych dotyczących miejsca pracy. McLaren widząc Forsytha wśród przysięgłych, zwrócił uwagę kanclerzowi na rodzaj powiązań między nimi. Ten nie podjął jednak żadnych kroków. Zeznania McLarena i Cormacka były głównym materiałem dowodowym. W przemówieniu końcowym obrońca współoskarżonego zwrócił się do przysięgłych o odpowiedź, czy znają osobiście McLarena i Cormacka. Forsyth nie zareagował.

17...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 804

Spis treści
Zamów abonament