Finansiści z prestiżowym dyplomem
O tym, ile czasu i pracy należy włożyć w to, by zdać egzaminy, co oznacza bycie członkiem brytyjskiej instytucji i co dyplom ACCA zmienia w życiu zawodowym opowiadają osoby, które zdobyły kwalifikacje.
Zapytaliśmy także studentów, którzy właśnie się kształcą, by dołączyć do elitarnego grona, w jaki sposób się uczą, z czego musieli zrezygnować i jakie są ich plany na przyszłość. Wszyscy zgodnie twierdzą, że dla osiągnięcia sukcesu potrzeba samodyscypliny i determinacji, ponieważ na naukę należy poświęcić sporo czasu. Tuż przed sesją na dalszy plan schodzą rodzina, rozrywki, a czasem i praca. Wielu studentów urlopy wypoczynkowe przeznacza na opanowanie materiału. Zdanie wszystkich egzaminów trwa kilka lat. Każda osoba ma wypracowane swoje metody nauki. Jedni korzystają ze szkoleń, inni uczą się sami. Wszystkim natomiast przyświeca jeden cel: zdobyć wiedzę i być specjalistą w swojej dziedzinie, bezkonkurencyjnym na rynku pracy.
Dyplom potwierdzeniem kwalifikacji
Krystyna Szydłowska, dyrektor w działe doradztwa podatkowego Mazars Audytsp. z o.o., członek ACCA
Możliwość zdobycia kwalifikacji ACCA zapewniła mi międzynarodowa firma audytorska, w której pracowałam po ukończeniu studiów. Początkowo nie do końca byłam świadoma możliwości, jakie daje cykl szkoleń ACCA zakończony certyfikatem. Był to raczej rodzaj automatycznej ścieżki...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta