Wyjątkowo udana współpraca
Nie ma mowy o rozwiązaniu Polsko- -Niemieckiej Fundacji na rzecz Nauki. Nie ma też mowy o marnotrawieniu jej pieniędzy – z informacjami „Rzeczpospolitej” polemizuje szefowa zarządu PNFN i była przewodnicząca Bundestagu
Polsko-Niemiecka Fundacja na rzecz Nauki rozpoczęła swoją działalność przeszło dwa lata temu. Rozwija się wyjątkowo dobrze, a udział kwalifikowanych wniosków badawczych przekracza ilość środków finansowych. Należy przy tym zaznaczyć, że to głównie młoda generacja wykazuje zainteresowanie stosunkami polsko-niemieckimi w świetle przeszłości i teraźniejszości.
Ogromne zainteresowanie
Obecnie kapitał fundacji wynosi 50 milionów, natomiast coroczne zyski z tytułu odsetek składają się na łączną sumę dotacji. Praca fundacji odbywa się w trzech gremiach w składzie polsko-niemieckim: zarządzie, radzie naukowej i kuratorium.
Od początku działania fundacji we wszystkich trzech wymienionych organach zasiadają Polacy i Niemcy. Twierdzenie, jakoby polska strona nie miała żadnego wpływu na rozwój fundacji i jej decyzje dotyczące przyznawania dotacji, jest zupełnie nieuzasadnione.
Od początku działania PNFN w jej władzach zasiadają Polacy i Niemcy. Twierdzenie, że
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta