ACCA okiem pracodawcy
Dzisiejszy rynek pracy nie pozostawia złudzeń. Zakończenie edukacji na etapie studiów nie gwarantuje satysfakcjonującego zatrudnienia. Konieczne są precyzyjne kwalifikacje na najwyższym poziomie
Krzysztof Gniewkowski
Z bezrobociem wśród fachowców najlepszych z najlepszych jest jak z yeti – wszyscy o nim słyszeli, ale nikt nie widział. Absolwenci specjalistycznych kierunków prestiżowych uczelni i posiadacze certyfikowanych kwalifikacji mają dość rzadki w obecnych czasach problem – osiem na dziesięć telefonów, które odbierają, to propozycja pracy na nieprzyzwoicie dobrych warunkach.
Jakich fachowców firmy potrzebują i cenią najwyżej? Odpowiedzmy tak: najważniejszą działką w każdym przedsiębiorstwie są finanse. Nie bez powodu kwalifikacje The Association of Chartered Certified Accountants, organizacji założonej w Londynie, której tradycje sięgają 1904 roku, są tak cenione na całym świecie. ACCA jest jedną z najbardziej prestiżowych kwalifikacji w dziedzinie finansów i rachunkowości uznawaną na całym świecie. To ACCA wyznacza standardy finansów i rachunkowości. Nie dziwi zatem ogromny popyt na certyfikat, który w praktyce jest kluczem do świata finansów i eksponowanych, strategicznych stanowisk w firmach.
Dlaczego są w cenie?
Czy zainteresowanie łowców głów certyfikowanymi finansistami nie jest przesadzone, czy pracodawcy rzeczywiście aż tak wysoko cenią posiadaczy dyplomu ACCA?
Zdaniem Magdaleny Włodek, managera general ledger & reporting z firmy Philip Morris, posiadanie dyplomu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta