Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Program „Kapitał ludzki” wymaga najwięcej kadr

21 lutego 2011 | Ekonomia | Artur Osiecki
liczba urzĘdnikÓw a wartoŚĆ przedsięwzięcia
źródło: Rzeczpospolita
liczba urzĘdnikÓw a wartoŚĆ przedsięwzięcia

Budżet programu operacyjnego nie przesądza o liczbie etatów i osób zaangażowanych w jego realizację

Jak wyliczył resort rozwoju regionalnego, przy realizacji programów operacyjnych pracuje łącznie 9696 osób, co przekłada się na 8496 etatów (nie wszyscy mają pełne etaty).

Porównując budżety programów, można by założyć, że najwięcej osób potrzeba do obsługi największego pod względem budżetu programu w historii Unii Europejskiej, jakim jest „Infrastruktura i środowisko”. Jego wartość to 37,6 mld euro, w tym rekordowy wkład Brukseli 27,9 mld euro. Finansowane są z niego największe inwestycje infrastrukturalne, np. transportowe.

Jednak z wyliczeń ministerstwa wynika, że wdrażaniem tego programu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8858

Spis treści
Zamów abonament