Jelena Leuczanka (Wisła, z piłką) i Amisha Carter zdobyły  w niedzielę po 20 punktów
autor zdjęcia: Jacek Bednarczyk
źródło: PAP
Jelena Leuczanka (Wisła, z piłką) i Amisha Carter zdobyły w niedzielę po 20 punktów

Po dwóch finałowych meczach ekstraklasy kobiet zespół z Krakowa prowadzi 2-0 z CCC Polkowice

W sobotę Wisła wygrała 70:52, w niedzielę 64:52. Podobne wyniki, a jakże inne spotkania.

W pierwszym ani przez chwilę nie było wątpliwości, kto wygra. Krakowianki, mimo że grały bez swojej podstawowej zawodniczki Magdaleny Leciejewskiej, a Ewelina Kobryn wystąpiła z pękniętym palcem dłoni, od pierwszych minut uzyskały zdecydowaną przewagę. W końcówce drugiej kwarty prowadziły aż 44:15 i po przerwie mogły już myśleć o niedzielnym spotkaniu.

To nie było już dla nich spacerkiem. Zawodniczki CCC, dla których udział w finale jest...