Nie kupimy TVN
Stephane Richard: W przypadku telewizji TVN interesuje nas tylko mniejszościowy pakiet akcji – przekonuje szef France Telecom w rozmowie z Urszulą Zielińską i Jakubem Kuraszem
Rz: Jest pan prezesem France Telecom od roku. W jaki sposób grupa zmieniła się w tym czasie?
Wśród celów, jakie postawiłem sobie po objęciu stanowiska w ramach nowej wówczas strategii grupy FT, była poprawa satysfakcji pracowników. To bardzo ważne szczególnie we Francji. Mamy ok. 100 tys. pracowników wywodzących się z niegdysiejszego monopolisty państwowego, a więc mających w większości status urzędników państwowych. Średnia wieku naszej załogi to 48 lat. W ciągu roku udało się jednak zawrzeć 11 kluczowych porozumień z głównymi związkami zawodowymi.
Innym priorytetem była sieć, tzn. jej modernizacja i rozbudowa, tak aby Orange był liderem szybkości przesyłu. Przeznaczyliśmy na to bardzo dużo pieniędzy, ok. 14 proc. przychodów naszej grupy do 2012 r. Mamy spore osiągnięcia, także za sprawą inwestycji Telekomunikacji Polskiej. Rozwijamy usługi czwartej generacji, w tym inwestujemy w częstotliwości LTE w Hiszpanii i w Wielkiej Brytanii. Jesteśmy także zainteresowani ich zakupem w Polsce.
W maju zapowiedział pan przegląd aktywów FT. Jakie są jego efekty?
Podjęliśmy pierwsze decyzje w tej kwestii, ale ogłosimy je wraz z wynikami za półrocze (wczoraj FT podał, że jako pierwszy sprzeda biznes w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta