Błyskotliwa kariera w ekologii
Eksperci od wykorzystywania odnawialnych źródeł energii w gospodarce będą wkrótce poszukiwanymi pracownikami. Z myślą o ich kształceniu powstał specjalistyczny kierunek studiów podyplomowych
W 2020 roku w bilansie zużycia energii 15 procent mają stanowić źródła odnawialne. Na udział ten pracować będzie nie tylko branża elektroenergetyki, ale także ciepłownictwo i transport. Stwarza to dobrą perspektywę zatrudnienia – specjaliści szacują, że w branży odnawialnych źródeł energii (OZE) w Polsce powstanie nawet 66 tys. miejsc pracy, a w całej Unii Europejskiej nawet 15 mln. Do tego czasu liczba specjalistów zatrudnionych w poszczególnych obszarach OZE ma osiągnąć poziom: 515 tys. w rolnictwie i biomasie, ponad 320 tys. w energii wiatrowej, 610 tys. w biopaliwach i 250 tys. w energii słonecznej. W Polsce już w 2009 r. w firmach związanych z energetyką wiatrową zatrudnionych zostało ponad 2 tys. osób.
Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego wraz z Polską Izbą Gospodarczą Energii Odnawialnej (PIGEO) i Wojskową Akademią Techniczną (WAT) stworzyły więc program studiów podyplomowych „Inwestycje i Zarządzanie Projektami Wykorzystującymi OZE".
– Nowy kierunek to niekonwencjonalne rozwiązanie na polskim rynku edukacyjnym w dziedzinie odnawialnych źródeł...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta