Renesans Arsenalu, hat trick van Persiego

31 października 2011 | Sport | Tomasz Wacławek
Robin van Persie

LIGI ZAGRANICZNE | Drużyna Arsene’a Wengera pokonała Chelsea 5:3. Bramki Piszczka, Peszki i Dudki

Takie zwycięstwo było Arsenalowi potrzebne: po pięknej grze, w derbach, z silnym rywalem. Pierwsze na wyjeździe od pół roku, 500. pod wodzą Wengera.

Chelsea do przerwy  prowadziła 2:1 i wydawało się, że nie przegra.   Ale najpierw wyrównał Andre Santos, a kilka minut później Theo Walcott ośmieszył obronę, która nie zdążyła odebrać mu piłki, nawet gdy leżał na ziemi.

Boleśniejszy okazał się upadek Johna Terry'ego. Angielskie media zgodnie uznały go za głównego...