Wydatki na ugoszczenie kontrahenta w restauracji to reprezentacja
Wydatki poniesione na zakup usług gastronomicznych w ramach spotkań biznesowych poza siedzibą spółki, także wtedy, kiedy nie są okazałe i wystawne, nie mogą być zaliczone do kosztów podatkowych
Tak orzekł WSA w Gliwicach 1 lutego 2012 r. (I SA/Gl 674/11, I SA/Gl 673/11).
Spółka w ramach prowadzonej działalności organizuje spotkania biznesowe, które mają na celu rozwój stosunków biznesowych z potencjalnymi kontrahentami lub utrzymanie stosunków gospodarczych z dotychczasowymi.
We wniosku o interpretację przepisów zwróciła się z pytaniem czy do kosztów uzyskania przychodu będzie mogła zaliczyć wydatki na zakup usług gastronomicznych w związku z organizacją spotkań służbowych w lokalach gastronomicznych.
Z treści art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o CIT spółka wywodziła, że nie wszystkie usługi gastronomiczne zostały wyłączone z katalogu kosztów podatkowych, a jedynie te, które mają charakter reprezentacyjny. Wydatki na zakup usług gastronomicznych, które nie mają wystawnego charakteru, a mają na celu jedynie zapewnienie kontrahentowi swobody podczas...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta